1996

Firmamız Yalıkavak'da (Bodrum / Muğla) Tahir Yalçınkaya ve Başak Yalçınkaya tarafından Yalçınkayalar Mimarlık İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi adı altında kuruldu.

2000

Firma merkezi Şafak Yalçınkaya tarafından bilişim sektöründe de hizmet verebilmek adına başkent Ankara'ya taşındı ve ismi Yalçınkaya Bilgisayar Elektronik ve Mühendislik Tic. Ltd. Şti. olarak değiştirildi. Aynı yıl firma bünyesinde tasarım ve programlama departmanı olan CDIS (Kaos Dizayn İnteraktif Stüdyoları) kuruldu.

2002

Şafak Yalçınkaya'nın yurt dışından kesin dönüş yapmaya karar vermesiyle birlikte firmamız Kızılay'daki merkezine taşındı.

2003

İnselberg firmasının üretmiş olduğu HAZIRPC PRO2000 PROBOOK VİCTOR markalı ürünler başta olmak üzere birçok markanın 2015 sonuna kadar (bazıları bir süre TSE'li olmak üzere) Ankara Yetkili Servisliği sürdürüldü. Binlerce müşteriye hizmet verilerek bölgede marka memnuniyeti en üst seviyeye çıkarıldı.

2010

Siber güvenlik alanında kullanmış olduğu yapay zekayla bir ilk olacak olan KANGAL'a maddi destek sağlamak amacıyla üç adet bilgisayar oyunu hazırlanması için son sürat AR-GE çalışmalarına başlandı.

2012

Kaos Dizayn İnteraktif Stüdyoları altında bağımsız oyun geliştirme laboratuvarı CDIS Lab. kuruldu. Geliştirilmekte olan Osmanlı İmparatorluğu: Muhteşem Binyıl, Ölümcül Fırtına: Yaşamın Kıyısında ve Cinayet Günlükleri: Ankara oyunlarının yanı sıra bu projelerin kitap, dizi, film ve animasyonlarının da hazırlanması için çalışmalara başlandı.

2013

Siber güvenlik alanında bilgi ve tecrübelerimizi paylaşabilmek ve bu konuda hizmet verebilmek adına firmamız bünyesinde USSTEK - Ulusal Siber Savunma Teknolojileri kuruldu.

2018

Yeni iki oyunumuz Zıp Zıp Tavşan ve İstila ile birlikte tüm oyunlarımız tamamlanarak dünya pazarına çıkmaya hazır hale getirildi.

2020

Firmamız merkezini Söğütözü'ne taşıdı.

Fotoğraf galerimizi incelemek için tıklayınız.